Slovenské basketbalistky podľahli Španielkám vysoko 44:80

20.06.2013 Celý región

Lille 20. júna (TASR) - Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali vo svojom prvom zápase osemfinálovej E-skupiny na ME vo Francúzsku s favorizovanými Španielkami vysoko 44:80.

Zverenky trénera Ivana Vojtka doplatili v Lille opäť na slabú koncovku, ktorá im robí problémy od začiatku turnaja.

Slovenské basketbalistky odštartovali proti favoritkám zle a po niekoľkých zbytočných stratách prehrávali rýchlo 2:8 a 4:13. Nevedeli si rady najmä s pivotkou Lyttleovou, ktorá dávala jeden kôš za druhým. Tréner Vojtko reagoval striedaním. Nová hráčka Lukačovičová svojou päťbodovou sériou znížila na 9:13 a vyrovnala aj sily pod košom. To ale platilo len na chvíľku, keďže sa opäť ukázala stará choroba Sloveniek - nepresná streľba a do konca úvodnej štvrtiny už neskórovali. Technickejšie a agilné Španielky to bez problémov využili a po desiatich minútach viedli 22:9. Zmenu nepriniesli ani ďalšie minúty, pričom zo Sloveniek sa do 17. presadili z hry len Sujová a Lukačovičová a aj to každá len po jednom pokuse. Svetelná tabuľa tak po 20. minútach ukazovala nelichotivé skóre 22:44 v prospech južaniek. V úvode druhého dejstva už skóre tak rýchlo nenarastalo. Slovenky síce zlepšili koncovku, ale príliš často a zbytočne strácali lopty. Ich súperky hrali to, čo im stačilo a šesť minút pred koncom viedli už o 30 bodov 67:37. Nakoniec sa tešili z víťazstva 80:44.

Slovenky sa najbližšie stretnú v sobotu rovnako o 14.00 h s Taliankami. Posledný zápas osemfinálovej skupiny odohrajú v pondelok o 16.30 proti Švédkam.

Všetky štvrtkové stretnutia v Lille odštartovali minútou ticha za zosnulého prezidenta FIBA Europe Olafura Rafnssona z Islandu, ktorý skonal v stredu vo veku 50 rokov.